هزینه پیامک های وبسایت شما چقدر است؟!

,
پیامک

هزینه پیامک های فروشگاه اینترنتی شما چقدر است؟!

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر فروشگاه اینترنتی، پنل پیامکی است. در اینجا قصد ندارم در مورد مزایا و معایب یک پنل پیامکی صحبت کنم. اصلا ما در مورد پنل های پیامکی، هیچ فعالیتی نداریم. ولی مطلبی بود که خواستم با شما به اشتراک بگذارم … اگر شما هم وبسایتی داشته باشید که برای مشتری‌تان به ازای هر خرید، پیامک‌هایی بصورت اتوماتیک ارسال می‌شود، تا به حال فکر کرده‌اید که مجموع هزینه‌های پیامکی شما به ازای هر سفارش مشتری چقدر است؟ شاید مدام حساب پنل پیامکی‌تان را شارژ می‌کنید و احساس می‌کنید زود خالی می‌شود. البته وضعیت اقتصادی کشور به گونه‌ای شده که هزینه پیامک، دورترین چیزی است که تمرکز شما به سمتش برود! اگر تا اینجا با من همراه بوده‌اید از شما دعوت می‌کنم ۲ دقیقه دیگر هم وقت بگذارید و این مقاله را تا انتها بخوانید؛ متشکرم.

حساب و کتاب پیامک ها!

مبلغ هر پیامک

 

بیایید یک حساب و کتاب سرانگشتی انجام بدهیم:

به طور پیش‌فرض، در طول پروسه خرید مشتری از ابتدا تا تکمیل سفارش معمولا ۳ پیامک به مشتری و ۲ پیامک به مدیر وبسایت ارسال می‌شود. یعنی در مجموع ۵ پیامک ارسال می‌شود. پیامک‌ها معمولا ۴ تایی هستند، یعنی هر پیامک متنی دارد که بصورت پیامک ۴ تایی ارسال می‌شود. پس به ازای هر سفارش، پنل پیامکی شما ۲۰ = ۵ × ۴ پیامک ارسال می‌کند. تعرفه متوسط پنل‌های پیامکی در حال حاضر چیزی حدود ۵۴ تومان به ازای هر پیامک است. پس شما ۱۰۸۰ = ۵۴ × ۲۰  تومان در هر سفارش، هزینه پیامکی خواهید داشت. خب، شاید سوپرایز شده باشید! بسیاری از صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی، این تصور را دارند که هزینه پیامکی‌شان چیز ناچیزی در حد ۱۰۰ تومان (۱۰۰۰ ریال) باشد، دلیلش این است که تعرفه‌های پیامک در یکی دو سال اخیر خیلی بی‌سروصدا افزایش یافته است. قبلا تعرفه هر پیامک چیزی بین ۱۰ الی ۱۵ تومان بود. که می‌بینیم حدود ۴ برابر شده است.

حواس‌ها جمع!

به هر ترتیب، در این مقاله خواستیم توجه شما را به هزینه‌هایی که اصلا در نظر گرفته نمی‌شوند جلب کنیم. این هزینه پیامکی برای یک فروشگاه اینترنتی، یک مبلغ ناچیزی است ولی یک مدیر فروشگاه اینترنتی باید از تمام مسایل و هزینه‌های کسب‌وکار خود مطلع باشد. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *