فروشگاه چاپ سایمان ☘

چاپ فضای خارجی چیست؟

چاپ فضای خارجی چیست؟

 

 

چاپ فضای خارجی بیشتر برای تبلیغات محیطی در فضای باز کاربرد دارد. تغییرات دما، تابش نورخورشید، قابلیت دید از فواصل دور و … از ویژگی های چاپ در فضای خارجی است که می بایست رعایت شود. مرکب و مواد مصرفی آن در برابر تابش پرتو فرابنفش خورشید، رطوبت و دیگر عوامل خارجی مقاوم بوده، بنابراین می بایست از استحکام و ثبات بیشتری برخوردار باشد. این نوع چاپ در مواردی مثل تابلوهای چاپی سر در مغازه ها، تابلوهای چاپی سر در پاساژها، بیلبوردهای تبلیغاتی و… کاربرد دارد. حداکثر عرض قابل چاپ برای این نوع چاپ ۵ متر و طول آن نامحدود می باشد.

 

 

از مزایای این نوع چاپ می توان به قیمت تمام شده پایین آن اشاره کرد. بنابراین برای چاپ این محصولات لازم است از پارچه پلاستیکی و جوهرمقاوم در مقابل آب استفاده شود. محصولات حاصل از چاپ فضای خارجی در زمره آثار هنری تبلیغاتی محسوب می شوند، ارائه پیام تبلیغاتی در قالب و فرمت گرافیکی و با شیوه هنری، شمای کلی بنرهای این چنینی می باشد. بنرها همانند پوسترها جهت تبلیغات ، طراحی و چاپ می گردند و پیام تبلیغاتی خود را در قالب یک طرح هنری و گرافیکی به مخاطب عرضه می دارند. متون به کار رفته در طراحی بنرها اغلب تبلیغاتی است و می بایست از جملات زیبا و آراسته در آن استفاده گردد.

چاپ فضای باز

چاپ فضای خارجی به چاپ فضای باز هم مشهور است شامل موارد زیر می شود:

بنر: بنرها نوعی متریال چاپی هستند كه مقاومت خوبی در مقابل پارگی دارند و برای استفاده در فضاهای خارجی مناسب می باشند برای محیط هایی باتغییرات دمایی بالا و فضاهای پررفت و آمد مناسب است.

 

 

 

فلكس: فلكس نیز مانند بنر است با این تفاوت جزئی كه به دلیل اجزای سازنده آن نور را بهتر از خود عبور می دهند در فصول گرم سال و در مناطق گرمسیری کاربرد بیشتری دارد.

 

 

 

وینیل : وینیل نیز نوعی كاغذ پشت چسب دار مقاوم است كه می توان از آن بر روی بدنه ماشین یا اتوبوس یا كیوسك های تلفن و ایستگاه های اتوبوس استفاده نمود برای صنایع خدماتی که در سطح شهرها مشغول به فعالیت اند بسیار مناسب است.

 

 

سولیت : سولیت نیز مانند وینیل است با این تفاوت كه به دلیل مواد تشكیل دهنده اجزای آن كیفیتی نزدیك به عكس را به وجود می آورد برای تبلیغات پرعکس و مبتنی بر تصویر بسیار مناسب است.

 

 

مش : مش نیز مانند وینیل و سولیت نوعی كاغذ پشت چسب دار است كه همانطور كه از اسم آن مشخص است، مانند مش است به این معنا كه سوراخ های بسیار ریزی دارد وموارد استفاده آن عموماً بر روی شیشه مغازه ها و… است مغازه دارارن از طرفداران این نوع چاپ محسوب می شوند.

 

 

کارکرد اغلب موارد بالا بسیار مشابه یکدیگر است اما در شرایط فضایی متفاوت مصرف دارند که هریک در موارد خاص خود بکار می روند و بسته به نیاز مشتری و کارکرد محصولات انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

منبع: dgnemone.com

About the Author

info@saymanco.ir

Related Post

Submit a Review

Display Name

Email

Title

Message