فروشگاه چاپ سایمان ☘

مزایای چاپ دیجیتال فوری چیست؟

مزایای چاپ دیجیتال فوری چیست؟

 

یکی از مزایای عمده روش چاپ دیجیتال فوری، امکان چاپ با تعداد معدود است.

چاپ دیجیتال فوری از جمله روش هایی است که مزایای متعددی دارد و بسیاری از مشتریان توجه خاصی به این روش چاپ دارند. برخی از مزایای روش چاپ دیجیتال فوری عبارتند از:

 

نداشتن ضایعات

در این روش به دلیل دقت در چاپ و همچنین امکان ویرایش مطالب در هر نوبت از چاپ، ضایعات به حداقل ممکن می رسد. همچنین در روش چاپ دیجیتال فوری از اتوماسیون صنعتی استفاده می شود که تمامی مراحل به صورت خودکار صورت می گیرد و اپراتور کمترین دخالت را در فرآیند چاپ دارد.  در نتیجه میزان خطای انسانی کاهش می یابد و ضایعات کمتر می شود.

 

http://saymanco.ir/wp-content/uploads/2016/09/%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%81%D9%88%D8%B1%DB%8C1.jpg

امکان چاپ با تیراژ کم

یکی از مزایای عمده روش چاپ دیجیتال فوری، امکان چاپ با تعداد معدود است. در بسیاری از موارد ممکن است مشتریان به تعداد تیراژ بالا نیاز نداشته باشند و یا کتاب و سفارش آنها برای مرحله تست وارد بازار می شود. در این صورت باید تیراژ و تعداد سفارشات کمتر باشد تا به مشتری زیان مالی وارد نشود. همچنین چاپخانه نیز دست بازتری برای چاپ با تعداد کمتر دارد.

 

 

 

کاهش زمان چاپ

در این روش به دلیل حذف واسطه در دستگاه، زمان چاپ تا حدی زیادی کاهش می یابد. در روش های دیگری از قبیل افست به ۵ تا ۷ روز نیاز است که سفارشات به دست مشتریان برسد. در حالی که روش چاپ دیجیتال فوری تنها در ۸ ساعت سفارشات مشتریان آماده می شود.

 

 

 

شخصی سازی چاپ

در روش چاپ دیجیتال فوری فرآیند فیلم و زینک حذف می شود. در نتیجه چاپ با سهولت بیشتری همراه است که این امر راه را برای ورود نویسندگان ناشناس هموار می کند. این دسته از نویسندگان در بیشتر مواقع توانایی مالی برای چاپ کتاب را ندارد.

 

 

بدون نیاز به فضای وسیع

دستگاه چاپ دیجیتال فوری فضای زیادی را اشغال نمی کند. در عین حال به دلیل اینکه تیراژ چاپ انبوه نیست می تواند در طبقات فوقانی ساختمان چاپخانه نیز انجام شود و به یک مکان وسیع و مجزا نیاز ندارد. در این صورت اجاره بهای یک مکان وسیع حذف می شود.

 

 

 

هزینه نگهداری و استهلاک پایین

در چاپ دیچیتال بر خلاف سایر روش های چاپ به مواد مصرفی از قبیل مرکب، پودر و مَسپر نسبت به مواد مصرفی که در سایر روش های چاپ استفاده می شود از قبیل (مرکب، مواد شیمیایی، نوردها، خودروهای مرکب، پودر، خشک‌کن و …) کمتر است که همین امر هزینه خرید مواد چاپ، نگهداری از آنها و همچنین هزینه استهلاک دستگاه چاپ را تا حد زیادی کاهش می دهد.

 

 

 

کاهش هزینه پرسنل

از آنجا که دستگاه چاپ دیجیتال فوری به اپراتور متخصص و ماهر نیاز ندارد و در عین حال تنها یک نفر مبتدی نیز می تواند فرآیند چاپ را بر عهده بگیرد، هزینه پرسنل کمتر است.

 

 

 

حفظ محیط زیست

از آنجا که در چاپ دیجیتال میزان ضایعات و پساب های صنعتی به حداقل می رسد، آسیب کمتری به محیط زیست وارد می شود.

 

 

 

تولید صدای کمتر

دستگاه چاپ دیجیتال صدای کمتری را در محیط ایجاد می کند. در نتیجه پرسنل و کارکنان چاپخانه کمتر در معرض آسیب های صوتی قرار دارند.

About the Author

info@saymanco.ir