فروشگاه چاپ سایمان ☘

چگونه بر چاپخانه مدیریت کنیم

چگونه بر چاپخانه مدیریت کنیم

 

 

روش‌هاي مديريت چاپخانه
تكنولوژي چاپ
فضاي ضروري و ديگر مشخصات فني
فضاي مورد نياز دستگاه‌ها نكات زير را روشن مي‌كند:
-ارزش مقداري فضاي كف
-سطوح كاركنان
-حركت اپراتور
-فضاي مورد نياز براي كار در حال انجام و انبار آنها در بين فرآيندهاي توليد
-تشخيص دادن فضاي كار،محل صندلي‌ها و ميزها
-مقاومت كف براي تحمل وزن ماشين
-برق ضروري به كيلووات،ولت و آمپر
-محل عايق‌بندي شده براي كمپرسورها به منظور جلوگيري از انتشار صدا

 
برآورد دقيق فضاي مورد نياز كف شايد نكته‌اي باشد كه تضمين كند دستگاه مي‌تواند در سطوح بهينه كار كند.راه عبور كافي و دسترسي به ماشين در قانون ديده شده است.

 

به هر حال كار كردن در حداقل فضاي تعيين شده در قوانين،بهره‌وري نخواهد داشت.فاصله بين ماشين‌ها بايد اجازه حركت حركت بدون مشكل را بدهند؛داشتن فضاي كافي براي حركت در اطراف ماشين‌ها ضروري است.اگر چه قراردادن ماشين در نزديكي ديوار فضاي كف راكاهش مي‌دهد اما مطمئنا حركت در يك سمت ماشين را با محدوديت مواجه مي‌نمايد؛اين امر موچب ناراحتي و سرخوردگي اپراتور مي‌شود.

 

 

به همين دليل محاسبه فضاي كف بايد به گونه‌اي باشد كه حركت در اطراف آن به راحتي صورت گيرد.مساله مهم ديگر استحكام زمين كف است.قبل از نصب بايد وزن دستگاه و توزيع آن،وزن كار در حال انجام و مواد انبار شده به دقت و ترجيحا توسط يك مهندس ساختمان محاسبه و ارزيابي شود.

 

 

عدم استحكام كافي پي و كف ساختمان در درازمدت مشكلاتي نظير عدم كارآيي دستگاه‌ها و لرزش زياد را به وجود خواهد آورد كه دائما به تعمير و نگه‌داري توسط مهندسين نياز خواهد داشت.كاهش كيفيت توليد و در نهايت توقف كار،نتيجه نهاي اين مشكل مي‌باشد.

 
ارزيابي دستگاه‌هاي چاپ بايد شامل درجه حرارت،تهويه مطبوع يا ضرورت مربوط به نور باشد.بسياري از عمليات چاپ تحت شرايط حرارتي ويژه يا سطوح رطوبتي انجام مي‌شود و قبل از رسيدن به سطح توليد بهينه بايد ميزان دقيق نور لازم نيز معلوم شود.

 
با توجه به اين شرايط،بار برق نيز بايد تنظيم شود.بايد سيستم‌هاي كنترلي الكترونيكي و كامپيوتري را رد رابطه با برق مورد توجه قرار داد.

 
دسترسي آسان براي نصب دستگاه‌ها بسيار مهم است.باز كردن و پياده كردن دستگاه‌هاي مكانيكي نصب شده بسيار گران‌قيمت مي‌باشد و تغيير در ساختمان نيز هزينه‌بر است.شرايط ايده‌آل نصب باعث مي‌شود تا براي برپايي واحدهاي دستگاه چاپ دسترسي به فضاي كف آن آسان باشد.نصب ماشين‌آلات در سطحي بالاتر از سطح زمين هزينه‌ها را به ميزان قابل توجهي افزايش مي‌دهد.

 

 
دستگاه‌هاي نو يا دست دوم
تصميم براي خريد دستگاه تقريبا هميشه با اين پرسش همراه است كه دستگاه نوخريداري كنيم يا دست‌دوم؟سياست برخي چاپخانه‌ها نصب تجهيزات نو است شايد اين خط‌مشي در صورت اجرايي‌بودن عاقلانه‌ترين روش باشد.به هر حال بسياري از چاپخانه‌ها كوچك بوده و منابع مالي محدودي دارند.براي اين چاپخانه‌ها ميزان سرمايه براي نصب دستگاه‌هاي جديد محدوديت داشته و تجهيزات دست‌دوم تنها راه ممكن مي‌باشد.

 

 
البته واقعيت اين نيست كه تمام دستگاه‌‌هاي دست‌دوم بدون كيفيت مي‌باشند.دستگاه‌هاي دست‌دومي كه خوب نگه‌داري شده‌باشند اغلب نسبت به تجهيزات جديدتري كه از آنها به درستي نگه‌داري نشده است در شرايط بهتري قرار دارند.علاوه بر نكاتي كه در موقع خريد دستگاه‌هاي نو بايد در نظر داشت براي خريد دستگاه‌هاي دست‌دوم نكات زير را نيز بايد مورد توجه قرار داد:
– سن دستگاه(اين كار را بايد با چك‌كردن شماره سريال انجام داد)
– روش استفاده از آن(يك،دو يا سه شيفت‌كاري)
– سوابق قبلي تعميرات يا حوادث و هرگونه نگهداري (در صورت لزوم به شمارش‌گر كاركرد دستگاه رجوع كنيد)
– صاحب قبلي و نوع كاري كه با آن انجام مي‌شد
– تعداد دفعات پياده‌سازي دستگاه و دوباره سواركردن آن در محل مورد نظر
– راحت خارج كردن دستگاه از محل فعلي و بردن آن به محل جديد
– موجود بودن هر نوع قطعه موردنياز
– آيا ماشين را مي‌توان در حين انجام كار ديد؟
– آيا قبل از خريد مي‌توان آن را تست كرد؟
– اعتبار و تجربه فروشنده(در صورتي كه از طريق واسطه آن را خريداري كنيد)

 
در انگلستان بازار وسيعي براي دستگاه‌هاي دست‌دوم وجود دارد و اين بازار در سراسر قاره اروپا در حال گسترش است.فروش دستگاه‌هاي دست‌دوم در سطح بين‌المللي مرسوم بوده و با مراجعه به اينترنت و سايت واسطه‌ها مي‌توان دستگاه‌هاي دست‌دوم را در آلمان،فرانسه،دانمارك،سوئد و غيره نيز پيدا كرد.

 
در صورت خريد دستگاه‌هاي دست‌دوم به نكات زير توجه كنيد:
-حمل و بيمه حمل
-زمان و هزينه بازديد ماشين و اين كه چه كسي آنر‌ا مي‌پردازد

 
تغيير در ارزش ديگر ارزها
شايد لازم باشد كاركنان براي دستگاه‌هاي دست‌دوم آموزش ببينند كه معمولا اين كار سخت‌تر از ارائه آموزش براي دستگاه‌هاي نو مي‌باشد.بسياري از واسطه‌ها دستگاه دست‌دوم را نصب كرده،كار آن را نشان مي‌دهند و فكر مي‌كنند كه معامله تمام است.آموزش بيشتر امكان‌پذير است اما هزينه اضافي دارد.

 

فروشنده اغلب نمي‌تواند آموزش يا هر نوع كمك ديگري را ارائه دهد.چنانچه دستگاه دست‌دوم را مستقيما از چاپخانه ديگري خريداري كنيد مشكل فوق وجود خواهد داشت.

 
نهايتا دقت و توجه به اعتبار و سوابق واسطه يا فروشنده ضروري است.دستگاه دست‌دوم قبل از آن كه آماده فروش شود،بيش از يك تميز‌كاري و رنگ‌كاري كار دارد.واسطه‌هاي باسابقه در صورت لزوم دستگاه را پياده كرده،تعمير كلي انجام داده و دوباره آن را سوار مي‌كنند.عاقلانه اين است كه نحوه عمل واسطه را مورد پرس‌و‌جو قرار داده و در صورت لزوم از محل كارگاه واسطه ديدن نماييد.

 

 

About the Author

info@saymanco.ir

Related Post

Submit a Review

Display Name

Email

Title

Message